Wizyta studyjna i sieciująca
W dniach 20 – 22 czerwca członkowie Fundacji LexCultura wzięli udział w wizycie studyjnej i sieciującej dla osób reprezentujących Grantobiorców z woj. mazowieckiego i dolnośląskiego. Wizyta odbyła się w ramach realizacji projektu SPLOT Wartości – Splot Values finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu CERV (Citizens, Equality, Rights and Values).
Projekt wspiera organizacje działające regionalnie i lokalnie, zapewniając im dostęp do różnych form wsparcia. Wizyta studyjna zorganizowana została przez Stowarzyszenie BORIS (w partnerstwie z Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych RCWIP oraz Stowarzyszeniem Różnorodności Społecznej „UP-Date”) pod hasłem “Wrocław miastem równości – doświadczenia realizacji działań na rzecz demokracji i praw człowieka”. W czasie jej trwania poruszone zostały tematy takie jak, “Kompleksowa aktywizacja społeczna i zawodowa osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym”, “Współpraca samorządu z NGO w zakresie równości, różnorodności i międzykulturowości” czy “Budowa dialogu międzykulturowego w przestrzeni miejskiej”.
Jako Fundacja ogromnie cieszymy się i doceniamy możliwość wzięcia udziału w przygotowanych dla nas spotkaniach!
Projekt: SPLOT Wartości
Projekt obejmuje wsparciem min. 460 organizacji pozarządowych i ok. 1000 osób – pracowników/członków/wolontariuszy tych organizacji. W ramach przyznanego wsparcia nasza Fundacja podjęła się realizacji projektu pn. „Wspólnota interesów konsumenckich”. Jednym z przyjętych w jego ramach założeń jest stworzenie nowych standardów dla obsługi konsumenta, które wyznaczą prokonsumenckie i zgodne z prawem UE zasady działania firm.
Za sprawą, podobnych do powyższej, wizyt studyjnych i seminariów, jako Fundacja możemy jeszcze lepiej poznać wymogi co do zwiększenia ochrony konsumentów.
Więcej informacji o projekcie: Wspólnota Interesów Konsumenckich