Przejdź do treści
Jesteśmy organizacją o ogólnopolskim zasięgu działań
Zobacz w jakich projektach bierzemy udział
Wyświetl projekty realizowane w roku:
Sprawdź jakie projekty realizujemy w Twoim województwie
Projekt pt. „Wspólny głos organizacji konsumenckich” ma na celu rozwój organizacji konsumenckich i wzmocnienie ich kompetencji. W celu tym planujemy powołanie Rady Organizacji Konsumenckich – forum wymiany wiedzy i doświadczeń między nimi.
Celem projektu jest nabycie lub rozwijanie kompetencji i umiejętności cyfrowych w powiązaniu z kompetencjami przekrojowymi w kontekstach zainteresowań, umiejętności, uzdolnień uczniów/słuchaczy szkół/placówek kształcenia zawodowego poza edukacją formalną z terenu powiatu chełmskiego i Miasta Chełm (miasto na prawach powiatu).
Projekt jest lokalnym przedsięwzięciem wspierającym rozwijanie kompetencji cyfrowych, umiejętności, uzdolnień, zainteresowań uczniów poza edukacją formalną. Celem projektu jest nabycie lub rozwijanie kompetencji i umiejętności cyfrowych w powiązaniu z kompetencjami przekrojowymi w kontekstach zainteresowań, umiejętności, uzdolnień uczniów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących poza edukacją formalną z obszaru gmin: Zamość, Tomaszów Lubelski i Biłgoraj.
Projekt ma na celu edukację konsumencką młodzieży w oparciu o metodę grywalizacji na podstawie opracowanej gry planszowej pt. „The world of consumers”. Odbiorcami zadania są uczniowie klas 7-8 podstawowych szkół publicznych i niepublicznych z terenu całej Polski (16 województw).
Projekt ma na celu poszerzenie świadomości oraz wzmocnienie wiedzy o prawach konsumenta wśród mieszkańców Rzeszowa, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Odbiorcami zadania są mieszkańcy Rzeszowa – seniorzy (tzw. srebrni konsumenci) oraz młodzież.
Projekt jest kontynuacją trzech poprzednich projektów z sukcesem zrealizowanych na rzecz konsumentów z województwa mazowieckiego. Celem zadania jest poszerzenie świadomości oraz wzmocnienie wiedzy o prawach konsumenta wśród mieszkańców Mazowsza.
Projekt skierowany jest do młodzieży z publicznych szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ponadpodstawowych znajdujących się na terenie powiatu wrocławskiego. Celem niniejszego zadania jest podniesienie poziomu świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci w aspekcie profilaktycznym, ekonomicznym oraz społecznym.
Kolejna odsłona projektu skierowanego do młodzieży oraz seniorów z terenu województwa Warmińsko-Mazurskiego. Projekt obejmuje zorganizowanie edukacyjnych spotkań, których celem będzie edukacja młodzieży i seniorów w zakresie aktualnych problemów konsumenckich oraz podstawowych praw, jakie przysługują konsumentom.
Projekt ma na celu podniesienie świadomości wielkopolskich seniorów w zakresie praw konsumenckich, a także zdefiniowanie potencjalnych zagrożeń i sposobów zapobiegania im poprzez świadome korzystanie z praw konsumenckich. Skierowany jest on do seniorów z obszaru sześciu podregionów Województwa Wielkopolskiego.