EKOnsumenci – startujemy z nowym projektem!

EKONSUMENCI – STARTUJEMY Z NOWYM PROJEKTEM!

EKOnsumenci! Zmiany klimatyczne jakie zachodzą w środowisku są dla wszystkich oczywiste i zauważalne. Potrzeba edukowania o tym, jak być EKOnsumentem i dlaczego warto, jest szczególnie istotna dla dzieci i młodzieży, od których w przyszłości będzie zależeć los planety. W ramach projektu wraz ze Szkołą Podstawową w Osieku i Gminna Biblioteka Publiczna w Bystrzycy, przeprowadzimy zajęcia poświęcone świadomości ekologicznej. Podczas spotkań uczniowie dowiedzą się m.in. kim jest konsument oraz jak codzienne zakupy i wybory wpływają na stan środowiska.

Dla uczniów zostanie zorganizowany również konkurs na najlepszą EKOinicjatywę promomującą nowatorskie sposoby dbania o środowisko w codziennym życiu. Zwieńczeniem projektu będzie spotkanie z pisarzem bajek dla dzieci poświęcone tematyce ekologicznej. Podczas spotkania zaprezentujemy specjalnie na tę okazję przygotowany klip.

Wierzymy, że realizacja takich inicjatyw przyczyni się do budowy społeczeństwa proekologicznego i uświadomi, że każdy może zmieniać świat na lepsze.

🎯 Projekt realizowany jest w ramach Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

🎯 Operatorzy Funduszu:
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych
Stowarzyszenie TRATWA
Fundacja Umbrella

Scroll to Top